Текущее время: Пт янв 22, 2021 5:25 am
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 231 ]  На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  След.
 Правила ФТ (Field Target) 
Автор Сообщение
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Правила ФТ (Field Target)
UPD-2018:
Международные правила FT: http://www.world-field-target-federation.com/Rules
---------------------------------------------------------------------------------
Я надеюсь что МакЮра против не будет. Просто на этом форуме есть раздел, а вот самих правил по ФТ нет, все что было раньше касалось только ХФТ и МС.
Источник http://uaftc.org.ua/viewtopic.php?f=5&t=17

Визначення: Філд Таргет (польова стрільба з пневматичної гвинтівки по падаючим мішеням) – вид спортивної стрільби, що моделює полювання з використанням пневматичної зброї.

Стрілецькі Правила:
1. Пневматична зброя
А) Вся пневматична зброя, в кожній категорії має бути однозарядна.
В) Пневматична зброя, що не пройшла перевірку, або не відповідає правилам, не може бути допущеною до змагань.
С) Зброя, що має загрозу здоров’ю і безпеці не може бути допущеною до змагань.

Класифікація гвинтівок
Стандартний клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 7,5 J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 7,5J
Міжнародний клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 16J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 16J
Мисливський клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 25J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 25 J

Перевірка зброї

Клуб-організатор перед змаганнями зобов’язан перевірити кожну гвинтівку з хронографом, для того, щоб гарантувати відповідність до законодавства і визначення класу гвинтівки.

Дистанція
Стандартний клас
Дистанція розташування мішеней – від 5 до 25м .
Міжнародний клас
Дистанція розташування мішеней – від 9 до 50м.
Мисливський клас
Дистанція розташування мішеней – від 9 до 50м.

2. Оптика
А) Дозволяється використовувати будь-який тип оптичного прицілу. Дозволено вимірювати відстань до мішені за допомогою оптичного прицілу.
В) Забороняється використання: додаткових застосувань для визначення відстані, а також будь-які види дальномірів. Забороняється користуватись біноклем на рубежі. На місцевих змаганнях , де використовуються відкриті, і діоптричні приціли можуть начислятися бонусні бали.

3. Боєприпаси

Дозволяється використання куль будь-якого зразку, які можуть бути виготовлені зі свинцевого сплаву, цинку або цинкового сплаву і однорідних по складу.

4. Мішені

На офіційних змаганнях використовуються тільки мішені, що падають після влучення в убійну зону. При влучені у мішень поза убійною зоною, мішень не має впасти. Зона враження повинна мати круглу форму і колір, що контрастує з кольором мішені. (Люди, що займаються розташуванням повинні знати, що для страждаючих на дальтонізм учасників, зона враження повинна бути білою або яскраво жовтою.) Мішені встановлюються на відстані від 9 до 50 метрів від стрілецької позиції. Для того, щоб забезпечити безпеку на рубежі, мішень має бути яскраво позначена. Убійна зона мішені не повинна бути закритою чимось і повинна бути чітко видною хоча б з одного стрілецького положення.
Процедура усунення збоїв у роботі мішені приводиться в дію по наступній схемі:
А) Стрільці однієї команди роблять кожний по 1 пострілу у спірну мішень.
В) Протест відклоняється вразі одного падіння мішені.
С) Якщо силует мішені не падає- Суддя зобов’язан зробити наступне:
1)Перевірити роботу мішені, рівень розташування мішені і зовнішній вигляд.
2)Виправити роботу механізму.
3)Замінити мішень на іншу, з такою самою зоною враження.
4)Відмінити протест при умові нормального функціонування мішені.
5)Усунути мішень зі змагань при умові явної поломки або 5 протестів 5 різних команд.
Для усунення розриву тросу потрібно викликати суддю. Стрілець має право подати протест, якщо він впевнений, що ціль була уражена, але не впала в наслідок яких-небудь причин. При періодичному збої в роботі, мішень усувається зі змагань без заміни вразі 5 протестів.

5. Підрахунок балів
А) Нараховується 1 бал за уражену мішень і 0 балів за промах, (результат записується у картку учасника). Влучення в мішень, що не призвело до її падіння(влучення не в убійну зону) вважається промахом.
В) Бали нараховуються тільки за повалену мішень влученням в убійну зону, будь-які інші причини того, що мішень впала, не вважаються влученням і не дають бали.
С) На рубежі стріляти дозволено тільки в мішень, всі інші постріли заборонені, наприклад, з метою розрядити зброю. Такий постріл може бути зроблений тільки з дозволу судді, в протилежному випадку постріл вважається промахом.

Однакова кількість балів
Вразі однакової кількості балів – найкращий стрілець визначається перестрілкою. Лінії, як і кількість мішеній, визначається Головним Суддею.

Невирішальні суперечки
Невирішальні суперечки повинні бути урегульовані Головним Суддею перед зміною мішеней.

6. Послідовність стрільб
А) Головний Суддя змагань визначає послідовність враження цілей та нумерує їх.
В) Постріл по мішені не по порядку зараховується як промах.

Час на постріл
А) Головний Суддя обмежує час враження мішені.
В) Як тільки учасник починає дивитися в оптику, починається відлік часу.
С) Постріли, зроблені за рамками виділеного часу, зараховуються, як промах.

Положення для стрільби
А) Позиція сидячі – гвинтівка спирається тільки на руки або тіло стрілка. Можна використовувати допоміжні засоби, які спираються тільки на тіло стрілка. Заборонено використовувати ремені для стабілізації стрілецької пози.
В) Кількість пострілів з положення стоячи не перевищує 10% від загальної кількості цілей. Постріл стоячи має бути виконаний без додаткової опори.
С) Кількість пострілів з положення з коліна не перевищує 10% від загальної кількості цілей.

Для пострілу з коліна дозволяється тільки 3 контакту з землею: ліва нога, носок і коліно правої ноги (п‘ята не повинна торкатися землі). Подушка, що відповідає правилам, може використовуватися для того, щоб підтримати ногу або коліно за умовою, що нога має контакт із землею Учасники з фізичними обмеженнями можуть використовувати спеціальні пристосування, які дозволяються Головним Суддею в індивідуальному порядку.

Сидіння
Максимальна висота для будь-якого типу сидіння – 75 мм, заміряється з сидячим стрільцем. Сидіння не може використовуватися як засіб, що допомагає утримувати гвинтівку у всіх положенях стрільби. У випадку фізичних обмежень Головний Суддя може дозволити виключення, якщо ті не призводять до несправедливих переваг.

Вогневий рубіж
Вогневий рубіж – відправна точка лінії стрільби, відмічений 2 показниками, встановленими на відстані 1 м один від іншого. Стрілецькі лінії і мішені повинні бути послідовно пронумеровані на вогневому рубежі.

Вихід з вогневого рубіжу
Учасники можуть залишити вогневий рубіж по наступним причинам:
А) Добровільна відмова від пострілу або подальшої участі у змаганнях.
В) Ремонт гвинтівки або частини обладнання, котре є небезпечним або не функціонуючим за будь-якої причини. Це не має відношення до переналаштування прицілу.
С) Будь-яка інша причина, прийнята Головним Суддею та/або його заступником.

Зауваження: у випадку В), учасник може замінити ушкоджену частину, з дозволу Головного Судді або його заступника, які визначають час для повернення на стрілецьку позицію. Але стрілець не має уходити на Лінію пристрілки без дозволу Головного Судді або його заступника. Під час усіх цих випадків картки підрахунку балів мають бути передані Головному Судді або його заступнику.

Лінія пристрілки
В додаток до основної дистанції, учасники змагань повинні мати змогу пристріляти свої гвинтівки. Мішені рекомендується розставляти у діапазоні від 10 до 50 м через кожні 10 м. Можлива установка додаткових цілей через кожні 5 м. Кількість цілей для пристрілки вибирається за такої умови, що кожній учасник має змогу закінчити пристрілку за 30 хв. до початку змагань. Деталі визначаються Головним Суддею.

Стрілецькі збори
Збори проводяться перед змаганнями для оголошення необхідної інформації. Збори – це чудова можливість привітати учасників, представити керівника, суддів та інших робітників. Збори продовжуються 10-20 хвилин і включають:
1) Нагадування спеціальних клубних правил і процедур.
2) Пояснення правил суддівства, підрахунку балів, і заповнення карт підрахунків.
3) Нагадування про розташування клубних будівель і зручностей.
4) Схема проходження стрілецького маршруту.
5) Кількість пострілів по мішеням.
6) Кількість стрілецьких ліній.
7) Система заповнення стрілецьких карток.
8) Маршрути руху і розміщення команд.
9) Час старту.

Дисциплінарні стягнення
Покарання за порушення правил техніки безпеки, а також будь-який вид обману (шахрайство, дезинформація, створення і підтримання ескалація напруги у конфліктах між членами клубу) – дискваліфікація. Стрільця, що навмисно створює перешкоди під час підготовки супротивника до пострілу, можуть оштрафувати або дискваліфікувати. Відповідальні за проведення змагань, можуть вирішити питання про подальші дисциплінарні стягнення або штрафи.

7. Судді на змаганнях і їх обов’язки

Для кожного змагання організатори повинні вибрати Головного Суддю і, у випадку необхідності, Помічника Головного Судді. Ці вибори включають у себе повну відповідальність за проведення стрільби і правил безпеки змагань. Всі питання і проблеми, котрі повністю і ясно не вирішені, відносяться до його заключного рішення, яке не підлягає оскарженню. Суддя на лінії не є учасником змагання. Судді на лініях відповідальні за виконання правил техніки безпеки і стрільби. Вони ведуть підрахунок балів, відмічають попадання і визначають заключні результати. Уповноважені прийняти рішення вразі порушення правил техніки безпеки і стрільби. У сумнівних випадках ці рішення мають бути затверджені Головним Суддею. Тільки Головний суддя, Помічник Головного Судді і Суддя на лінії уповноважені ремонтувати або заміняти ушкоджені мінеї. На місцевих змаганнях клубу ці функції можуть бути виконані членами команди. В цьому випадку активний стрілець виключений.

Правила техніки безпеки
1) Вся зброя до моменту виходу на стрілецьку позицію знаходиться у розрядженому вигляді, направлена стволом донизу.
2) Ствол гвинтівки завжди направлений у протилежний бік від знаходження людей.
3) Знаходячись на стрілецькому рубежі, повинні виконуватися наступні правила техніки безпеки:
А) Без команді, що об’являє про початок змагань, забороняється взводити і заряджати зброю.
В) Коли зброя взведена і заряджена на стрілецькому рубежі, БЕЗПЕКА забезпечується, тільки коли ствол зброї направлений у бік мішені і стрілець готовий до пострілу.
С) Безпечна відстань між стрільцями на рубежі вибирається довільно з урахуванням зручності розміщення всіх учасників.
D) Кожний стрілець відповідальний за свій сектор ведення вогню, безпека по відношенню до себе та інших учасників змагань.
F) У випадку якщо постріл не може бути виконаний з якої-небудь причини, Суддя на лінії повинен об’явити: ‘‘припинити вогонь’’.
G) Рішення, прийняті відповідальним за безпеку або суддею, не оскаржуються і мають бути виконані безперечно.
4) Усі міри, прийняті в цілях підвищення безпеки схвалюються. Важливо, щоб усі стрільці практикували безпечній стиль у володінні зброєю. Необхідно, щоб учасники нагадували один іншому про Правила і при необхідності, повідомляли суддю про порушення.
5) Недопустимо присутність маленьких дітей на стрілецькому рубежі.
6) Учасники, що виступають у категорії “Юніор”(до 18 років), мають доступ до змагань у “стандартному класі” тільки після проходження інструктажу із безпеки.
7) Забороняється вживати алкогольні напої на стрілецькій позиції і на місцях для глядачів. Дані правила техніки безпеки є обов’язковими для виконання. Порушники правил можуть бути видаленими зі стрілецької лінії, виключені зі змагань або ж дискваліфіковані.


Термінологія змагань:
-Відкрити вогонь – зарядити зброю і почати стрільбу.
-Припинити вогонь – припинення вогню, розрядження всієї зброї.
-Зупинити стрільбу – час, коли керівник змагань звертається до учасників змагань, пояснює правила, необхідні процедури, час стрільби, кількість пострілів та іншу інформацію.
-Стрілецька позиція – місце на маршруті руху, з якого виконується стрільба по мішенях.
-Показники ліній – два показника, підставка і т.п., що використовуються для визначення позиції розміщення стрілка.
-Суддя на лінії – волонтер, який слідкує за виконанням правил в ході змагання, в тому числі і за технікою безпеки.
-Головний суддя – відповідальний за проведення змагань і виконання усіх правил, що віддає команду про початок і кінець стрільби, вирішує конфліктні моменти.
-Рахункова комісія – комісія, в обов’язки якої входить:
а) pеєстрація учасників.
б) “жеребкування учасників” – розділення учасників на групи до 3 чоловік.
в) ведіння протоколу результатів змагань.

ПРИЙНЯТО УКРАЇНСЬКИМ КЛУБОМ ФІЛД ТАРГЕТУ


Пт окт 25, 2013 1:28 pm
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Чт сен 01, 2011 6:29 pm
Сообщения: 1753
Откуда: киев
Арсенал: было много, осталась рогатка
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Отличная новость - Оказывается можно до 25дж, значит можно не снижать мощность.
А вот по диаметру убоек нет инфы... любыве можно?

_________________
Победа порождает ненависть; побежденный живет в печали.
В счастье живет спокойный, отказавшийся от победы и поражения.


Вс окт 27, 2013 8:34 pm
Профиль Отправить email
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
alexyat писал(а):
А вот по диаметру убоек нет инфы... любыве можно?

15,25,40 мм


Пн окт 28, 2013 11:21 am
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
alexyat писал(а):
Отличная новость - Оказывается можно до 25дж

Оказывается винтовки классифицируются на ТРИ класса:
Класифікація гвинтівок
Стандартний клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 7,5 J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 7,5J
Міжнародний клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 16J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 16J
Мисливський клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 25J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 25 J

Т.е. если соревнования проводятся в МЕЖДУНАРОДНОМ классе, то кагбе с 25дж там делать нечего, а вообще да, бывает (или было) и 25дж.


Пн окт 28, 2013 11:27 am
Профиль
Климатконтроль
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Вс мар 15, 2009 4:15 pm
Сообщения: 6827
Откуда: Киев
Арсенал: CZ200FS Cobalt P20 Tactic
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Andryx@ [X.M.K] писал(а):
15,25,40 мм

Есть ограничения в расстоянии, при расстановке?


Пн окт 28, 2013 11:33 am
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
DVV писал(а):
Есть ограничения в расстоянии, при расстановке?

В 2011 на этот вопрос Юра ответил следующее:
"На розсуд організаторів
Ми зараз практикуємо:
15 мм - 8-20 м
25 мм - 17-35 м
40 мм - 25-50 м"
(с)


Чт окт 31, 2013 12:19 pm
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Где-то уже spurlos69 давал эти ссылки, но я повторюсь:
Гайды по ФТ на русском.
http://www.fekete-moro.hu/bfta-skills-m ... dex-ru.php
http://www.fekete-moro.hu/bfta-setup-ma ... dex-ru.php


Чт ноя 07, 2013 2:16 pm
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Уточнение по времени - 1 минута на одну мишень, а на рубеже 2 мишени, соответственно 2 минуты на рубеж и т.д.


Ср сен 09, 2015 11:06 am
Профиль
снайпер
снайпер

Зарегистрирован: Ср сен 05, 2007 8:01 pm
Сообщения: 953
Откуда: Dnepr
Арсенал: :)
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Andryx@ [X.M.K] писал(а):
4. Мішені

... Убійна зона мішені не повинна бути закритою чимось і повинна бути чітко видною хоча б з одного стрілецького положення.
[/b]

Не совсем понятно. Мне кажется она должна быть четко видна, из того положения, из которого должна стрелятся.

_________________
С ув. Дементий.

ONLY ACCURATE RIFLES ARE INTERESTING. (c) Townsend Whelen


Ср сен 09, 2015 1:32 pm
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Dem25 писал(а):
Не совсем понятно. Мне кажется она должна быть четко видна, из того положения, из которого должна стрелятся.

В том то и суть, что есть некоторые мишени которые не возможно поразить сидя, а можно выстрелить с колена или стоя.


Ср сен 09, 2015 4:15 pm
Профиль
бывалый
бывалый

Зарегистрирован: Вт окт 12, 2010 7:41 pm
Сообщения: 359
Откуда: Киев (Позняки)
Арсенал: AA S410+МТС, BAM 40+Hawke
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Andryx@ [X.M.K] писал(а):
Уточнение по времени - 1 минута на одну мишень, а на рубеже 2 мишени, соответственно 2 минуты на рубеж и т.д.


Немножко дополню цитату по времени на стрельбу:
Если 2 мишени на рубеже - то на работу на рубеже дается 2 минуты. При этом выстрел по первой мишене должен быть произведен не позже 60й секунды. Выстрел на 61й секунде считается промахом.
Если выстрел по первой мишене произведен, к примеру, на 46й секунде, то на второй выстрел остается 1 минута 14 секунд.


Ср сен 09, 2015 5:30 pm
Профиль Отправить email
снайпер
снайпер

Зарегистрирован: Ср сен 05, 2007 8:01 pm
Сообщения: 953
Откуда: Dnepr
Арсенал: :)
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Andryx@ [X.M.K] писал(а):
Dem25 писал(а):
Не совсем понятно. Мне кажется она должна быть четко видна, из того положения, из которого должна стрелятся.

В том то и суть, что есть некоторые мишени которые не возможно поразить сидя, а можно выстрелить с колена или стоя.

Не понял, туплю наверно :) , т.е. если позиция формально разрешает стрелять сидя, но мишень видна только стоя, то это не входит в 10 % обязательных мишеней, которые стреляются стоя?

_________________
С ув. Дементий.

ONLY ACCURATE RIFLES ARE INTERESTING. (c) Townsend Whelen


Ср сен 09, 2015 5:49 pm
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Dem25 писал(а):
Не понял, туплю наверно :) , т.е. если позиция формально разрешает стрелять сидя, но мишень видна только стоя, то это не входит в 10 % обязательных мишеней, которые стреляются стоя?

У нас в последнее время те 10% которые являются обязательными, таким образом и ставятся, чтобы в них нельзя было выстрелить из положения сидя.


Ср сен 09, 2015 9:26 pm
Профиль
снайпер
снайпер

Зарегистрирован: Ср сен 05, 2007 8:01 pm
Сообщения: 953
Откуда: Dnepr
Арсенал: :)
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Andryx@ [X.M.K] писал(а):
У нас в последнее время те 10% которые являются обязательными, таким образом и ставятся, чтобы в них нельзя было выстрелить из положения сидя.

Я совсем о другом говорю. Нужно внести поправки в правила, убрать в разделе "Мишени" слова:
"хоча б з одного стрілецького положення."
Затем, на 2 мишени дается 3 мин., на 3 - соответственно 4 мин. и время общее, стреляй обе хоть на последних секундах.
А не проще, ли взять официальные международные правила и следовать им, ну не изобретать Украинский ФТ?

http://www.world-field-target-federatio ... prehensive

_________________
С ув. Дементий.

ONLY ACCURATE RIFLES ARE INTERESTING. (c) Townsend Whelen


Чт сен 10, 2015 1:36 pm
Профиль
профи
профи
Аватара пользователя

Зарегистрирован: Сб июл 21, 2007 3:46 pm
Сообщения: 2503
Откуда: Киев/Лесной
Арсенал: 110+Цитрамон
Сообщение Re: Правила ФТ (Field Target)
Dem25 писал(а):
Andryx@ [X.M.K] писал(а):
У нас в последнее время те 10% которые являются обязательными, таким образом и ставятся, чтобы в них нельзя было выстрелить из положения сидя.

Я совсем о другом говорю. Нужно внести поправки в правила, убрать в разделе "Мишени" слова:
"хоча б з одного стрілецького положення."
Затем, на 2 мишени дается 3 мин., на 3 - соответственно 4 мин. и время общее, стреляй обе хоть на последних секундах.
А не проще, ли взять официальные международные правила и следовать им, ну не изобретать Украинский ФТ?

http://www.world-field-target-federatio ... prehensive

Т.е. проблема не проведения ФТ в Украине заключается только в этих пунктах которые не соответствуют международным правилам?
С какого момента начинается отсчет этих 3-х минут?
Dem25 писал(а):
А не проще, ли взять официальные международные правила и следовать им, ну не изобретать Украинский ФТ?

http://www.world-field-target-federatio ... prehensive

Я только за! Давайте хоть что-то стрелять :) (я имею ввиду ФТ)
А то у нас немного популярен только ХФТ и то без привязки к энергетике.


Чт сен 10, 2015 4:27 pm
Профиль
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 231 ]  На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  След.


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
Powered by phpBB © phpBB Group.