UPD-2018:Международные правила FT:
http://www.world-field-target-federation.com/Rules---------------------------------------------------------------------------------
Я надеюсь что МакЮра против не будет. Просто на этом форуме есть раздел, а вот самих правил по ФТ нет, все что было раньше касалось только ХФТ и МС.
Источник
http://uaftc.org.ua/viewtopic.php?f=5&t=17Визначення: Філд Таргет (польова стрільба з пневматичної гвинтівки по падаючим мішеням) – вид спортивної стрільби, що моделює полювання з використанням пневматичної зброї.
Стрілецькі Правила:
1. Пневматична зброя
А) Вся пневматична зброя, в кожній категорії має бути однозарядна.
В) Пневматична зброя, що не пройшла перевірку, або не відповідає правилам, не може бути допущеною до змагань.
С) Зброя, що має загрозу здоров’ю і безпеці не може бути допущеною до змагань.
Класифікація гвинтівок
Стандартний клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 7,5 J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 7,5J
Міжнародний клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 16J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 16J
Мисливський клас
А) для РСР гвинтівок потужністю до 25J
Б) для пружинно-поршневих гвинтівок потужністю до 25 J
Перевірка зброї
Клуб-організатор перед змаганнями зобов’язан перевірити кожну гвинтівку з хронографом, для того, щоб гарантувати відповідність до законодавства і визначення класу гвинтівки.
Дистанція
Стандартний клас
Дистанція розташування мішеней – від 5 до 25м .
Міжнародний клас
Дистанція розташування мішеней – від 9 до 50м.
Мисливський клас
Дистанція розташування мішеней – від 9 до 50м.
2. Оптика
А) Дозволяється використовувати будь-який тип оптичного прицілу. Дозволено вимірювати відстань до мішені за допомогою оптичного прицілу.
В) Забороняється використання: додаткових застосувань для визначення відстані, а також будь-які види дальномірів. Забороняється користуватись біноклем на рубежі. На місцевих змаганнях , де використовуються відкриті, і діоптричні приціли можуть начислятися бонусні бали.
3. Боєприпаси
Дозволяється використання куль будь-якого зразку, які можуть бути виготовлені зі свинцевого сплаву, цинку або цинкового сплаву і однорідних по складу.
4. Мішені
На офіційних змаганнях використовуються тільки мішені, що падають після влучення в убійну зону. При влучені у мішень поза убійною зоною, мішень не має впасти. Зона враження повинна мати круглу форму і колір, що контрастує з кольором мішені. (Люди, що займаються розташуванням повинні знати, що для страждаючих на дальтонізм учасників, зона враження повинна бути білою або яскраво жовтою.) Мішені встановлюються на відстані від 9 до 50 метрів від стрілецької позиції. Для того, щоб забезпечити безпеку на рубежі, мішень має бути яскраво позначена. Убійна зона мішені не повинна бути закритою чимось і повинна бути чітко видною хоча б з одного стрілецького положення.
Процедура усунення збоїв у роботі мішені приводиться в дію по наступній схемі:
А) Стрільці однієї команди роблять кожний по 1 пострілу у спірну мішень.
В) Протест відклоняється вразі одного падіння мішені.
С) Якщо силует мішені не падає- Суддя зобов’язан зробити наступне:
1)Перевірити роботу мішені, рівень розташування мішені і зовнішній вигляд.
2)Виправити роботу механізму.
3)Замінити мішень на іншу, з такою самою зоною враження.
4)Відмінити протест при умові нормального функціонування мішені.
5)Усунути мішень зі змагань при умові явної поломки або 5 протестів 5 різних команд.
Для усунення розриву тросу потрібно викликати суддю. Стрілець має право подати протест, якщо він впевнений, що ціль була уражена, але не впала в наслідок яких-небудь причин. При періодичному збої в роботі, мішень усувається зі змагань без заміни вразі 5 протестів.
5. Підрахунок балів
А) Нараховується 1 бал за уражену мішень і 0 балів за промах, (результат записується у картку учасника). Влучення в мішень, що не призвело до її падіння(влучення не в убійну зону) вважається промахом.
В) Бали нараховуються тільки за повалену мішень влученням в убійну зону, будь-які інші причини того, що мішень впала, не вважаються влученням і не дають бали.
С) На рубежі стріляти дозволено тільки в мішень, всі інші постріли заборонені, наприклад, з метою розрядити зброю. Такий постріл може бути зроблений тільки з дозволу судді, в протилежному випадку постріл вважається промахом.
Однакова кількість балів
Вразі однакової кількості балів – найкращий стрілець визначається перестрілкою. Лінії, як і кількість мішеній, визначається Головним Суддею.
Невирішальні суперечки
Невирішальні суперечки повинні бути урегульовані Головним Суддею перед зміною мішеней.
6. Послідовність стрільб
А) Головний Суддя змагань визначає послідовність враження цілей та нумерує їх.
В) Постріл по мішені не по порядку зараховується як промах.
Час на постріл
А) Головний Суддя обмежує час враження мішені.
В) Як тільки учасник починає дивитися в оптику, починається відлік часу.
С) Постріли, зроблені за рамками виділеного часу, зараховуються, як промах.
Положення для стрільби
А) Позиція сидячі – гвинтівка спирається тільки на руки або тіло стрілка. Можна використовувати допоміжні засоби, які спираються тільки на тіло стрілка. Заборонено використовувати ремені для стабілізації стрілецької пози.
В) Кількість пострілів з положення стоячи не перевищує 10% від загальної кількості цілей. Постріл стоячи має бути виконаний без додаткової опори.
С) Кількість пострілів з положення з коліна не перевищує 10% від загальної кількості цілей.
Для пострілу з коліна дозволяється тільки 3 контакту з землею: ліва нога, носок і коліно правої ноги (п‘ята не повинна торкатися землі). Подушка, що відповідає правилам, може використовуватися для того, щоб підтримати ногу або коліно за умовою, що нога має контакт із землею Учасники з фізичними обмеженнями можуть використовувати спеціальні пристосування, які дозволяються Головним Суддею в індивідуальному порядку.
Сидіння
Максимальна висота для будь-якого типу сидіння – 75 мм, заміряється з сидячим стрільцем. Сидіння не може використовуватися як засіб, що допомагає утримувати гвинтівку у всіх положенях стрільби. У випадку фізичних обмежень Головний Суддя може дозволити виключення, якщо ті не призводять до несправедливих переваг.
Вогневий рубіж
Вогневий рубіж – відправна точка лінії стрільби, відмічений 2 показниками, встановленими на відстані 1 м один від іншого. Стрілецькі лінії і мішені повинні бути послідовно пронумеровані на вогневому рубежі.
Вихід з вогневого рубіжу
Учасники можуть залишити вогневий рубіж по наступним причинам:
А) Добровільна відмова від пострілу або подальшої участі у змаганнях.
В) Ремонт гвинтівки або частини обладнання, котре є небезпечним або не функціонуючим за будь-якої причини. Це не має відношення до переналаштування прицілу.
С) Будь-яка інша причина, прийнята Головним Суддею та/або його заступником.
Зауваження: у випадку В), учасник може замінити ушкоджену частину, з дозволу Головного Судді або його заступника, які визначають час для повернення на стрілецьку позицію. Але стрілець не має уходити на Лінію пристрілки без дозволу Головного Судді або його заступника. Під час усіх цих випадків картки підрахунку балів мають бути передані Головному Судді або його заступнику.
Лінія пристрілки
В додаток до основної дистанції, учасники змагань повинні мати змогу пристріляти свої гвинтівки. Мішені рекомендується розставляти у діапазоні від 10 до 50 м через кожні 10 м. Можлива установка додаткових цілей через кожні 5 м. Кількість цілей для пристрілки вибирається за такої умови, що кожній учасник має змогу закінчити пристрілку за 30 хв. до початку змагань. Деталі визначаються Головним Суддею.
Стрілецькі збори
Збори проводяться перед змаганнями для оголошення необхідної інформації. Збори – це чудова можливість привітати учасників, представити керівника, суддів та інших робітників. Збори продовжуються 10-20 хвилин і включають:
1) Нагадування спеціальних клубних правил і процедур.
2) Пояснення правил суддівства, підрахунку балів, і заповнення карт підрахунків.
3) Нагадування про розташування клубних будівель і зручностей.
4) Схема проходження стрілецького маршруту.
5) Кількість пострілів по мішеням.
6) Кількість стрілецьких ліній.
7) Система заповнення стрілецьких карток.
8) Маршрути руху і розміщення команд.
9) Час старту.
Дисциплінарні стягнення
Покарання за порушення правил техніки безпеки, а також будь-який вид обману (шахрайство, дезинформація, створення і підтримання ескалація напруги у конфліктах між членами клубу) – дискваліфікація. Стрільця, що навмисно створює перешкоди під час підготовки супротивника до пострілу, можуть оштрафувати або дискваліфікувати. Відповідальні за проведення змагань, можуть вирішити питання про подальші дисциплінарні стягнення або штрафи.
7. Судді на змаганнях і їх обов’язки
Для кожного змагання організатори повинні вибрати Головного Суддю і, у випадку необхідності, Помічника Головного Судді. Ці вибори включають у себе повну відповідальність за проведення стрільби і правил безпеки змагань. Всі питання і проблеми, котрі повністю і ясно не вирішені, відносяться до його заключного рішення, яке не підлягає оскарженню. Суддя на лінії не є учасником змагання. Судді на лініях відповідальні за виконання правил техніки безпеки і стрільби. Вони ведуть підрахунок балів, відмічають попадання і визначають заключні результати. Уповноважені прийняти рішення вразі порушення правил техніки безпеки і стрільби. У сумнівних випадках ці рішення мають бути затверджені Головним Суддею. Тільки Головний суддя, Помічник Головного Судді і Суддя на лінії уповноважені ремонтувати або заміняти ушкоджені мінеї. На місцевих змаганнях клубу ці функції можуть бути виконані членами команди. В цьому випадку активний стрілець виключений.
Правила техніки безпеки
1) Вся зброя до моменту виходу на стрілецьку позицію знаходиться у розрядженому вигляді, направлена стволом донизу.
2) Ствол гвинтівки завжди направлений у протилежний бік від знаходження людей.
3) Знаходячись на стрілецькому рубежі, повинні виконуватися наступні правила техніки безпеки:
А) Без команді, що об’являє про початок змагань, забороняється взводити і заряджати зброю.
В) Коли зброя взведена і заряджена на стрілецькому рубежі, БЕЗПЕКА забезпечується, тільки коли ствол зброї направлений у бік мішені і стрілець готовий до пострілу.
С) Безпечна відстань між стрільцями на рубежі вибирається довільно з урахуванням зручності розміщення всіх учасників.
D) Кожний стрілець відповідальний за свій сектор ведення вогню, безпека по відношенню до себе та інших учасників змагань.
F) У випадку якщо постріл не може бути виконаний з якої-небудь причини, Суддя на лінії повинен об’явити: ‘‘припинити вогонь’’.
G) Рішення, прийняті відповідальним за безпеку або суддею, не оскаржуються і мають бути виконані безперечно.
4) Усі міри, прийняті в цілях підвищення безпеки схвалюються. Важливо, щоб усі стрільці практикували безпечній стиль у володінні зброєю. Необхідно, щоб учасники нагадували один іншому про Правила і при необхідності, повідомляли суддю про порушення.
5) Недопустимо присутність маленьких дітей на стрілецькому рубежі.
6) Учасники, що виступають у категорії “Юніор”(до 18 років), мають доступ до змагань у “стандартному класі” тільки після проходження інструктажу із безпеки.
7) Забороняється вживати алкогольні напої на стрілецькій позиції і на місцях для глядачів. Дані правила техніки безпеки є обов’язковими для виконання. Порушники правил можуть бути видаленими зі стрілецької лінії, виключені зі змагань або ж дискваліфіковані.
Термінологія змагань:
-Відкрити вогонь – зарядити зброю і почати стрільбу.
-Припинити вогонь – припинення вогню, розрядження всієї зброї.
-Зупинити стрільбу – час, коли керівник змагань звертається до учасників змагань, пояснює правила, необхідні процедури, час стрільби, кількість пострілів та іншу інформацію.
-Стрілецька позиція – місце на маршруті руху, з якого виконується стрільба по мішенях.
-Показники ліній – два показника, підставка і т.п., що використовуються для визначення позиції розміщення стрілка.
-Суддя на лінії – волонтер, який слідкує за виконанням правил в ході змагання, в тому числі і за технікою безпеки.
-Головний суддя – відповідальний за проведення змагань і виконання усіх правил, що віддає команду про початок і кінець стрільби, вирішує конфліктні моменти.
-Рахункова комісія – комісія, в обов’язки якої входить:
а) pеєстрація учасників.
б) “жеребкування учасників” – розділення учасників на групи до 3 чоловік.
в) ведіння протоколу результатів змагань.
ПРИЙНЯТО УКРАЇНСЬКИМ КЛУБОМ ФІЛД ТАРГЕТУ